Tuesday, February 19, 2019

Ministri Shala: Taksa nuk hiqet pa u eliminuar arsyet që quan në vendosjen e...

Ambasada e Amerikës në Prishtinë ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës pezullimin e menjëhershëm të taksës ndaj mallrave serbe dhe boshnjake, siç...

Ministri Shala priti në takim përfaqësuesit e BERZH-it në Kosovë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, priti në një takim pune përfaqësuesit e Bankës Evropiane për Zhvillim dhe Rindërtim - BERZH...

Telashet me taksën

Taksa që u arsyetua nga vendimmarrësit se është përgjigje ndaj fushatës agresive të Serbisë kundër shtetësisë, e ka futur Kosovën në telashe...

Inspektorati i MTI-së monitoron vendosjen e flamujve të origjinës nëpër markete

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë është duke monitoruar operatorët ekonomikë për vendosjen e flamujve që tregojnë vendin e origjinës, në bazë të...

AGJENCIA QENDRORE E PROKURIMIT ANULON TENDERIN E “PLAZMAVE”

Agjencia Qendrore e Prokurimit është përfshirë në skandalin e 23,5 milionë eurosh, për kërkesën për blerje të produkteve nga Serbia edhe për...

Zv/ministrja Krasniqi iu bën thirrje bizneseve t’i vendosin flamujt që tregojnë origjinën e mallit

Zëvendësministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Arbëreshë Krasniqi, bashkë me kryeinspektorin e MTI-së, Lulzim Syla kanë vizituar disa markete për të parë nga...

Kosova prezantohet në Emiratet e Bashkuara Arabe

Përfaqësuesit e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë (MTI), të kryesuar nga shefi i Kabinetit të Ministrit të MTI-së, Durim Limaj; së bashku...

Ministri Shala i fton kompanitë kroate të investojnë në Kosovë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, me ftesë të ministrit të Ekonomisë dhe Ndërmarrësisë në Qeverinë e Republikës së Kroacisë,...

Për gjashtë ditë, dy të vdekur dhe 295 aksidente

Për më pak se një javë në tërë Kosovën kanë humbur jetën dy persona në aksidente trafiku. Në bazë...

Rritet numri i të papunëve dhe i punëkërkuesve

Edhe në vitin 2018, punëkërkuesit kosovarë u ballafaquan me mungesë të vendeve të punës. Papunësia për vitin 2018 ka arritur shkallën prej...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Sport

Kik-boksieri shqiptar, Azdren Krasniqi, ka triumfuar kundër serbit Sladjan Dragisic

Azdren Krasniqi, kik-boksieri shqiptar, i cili jeton në Itali, mbrëm ka zhvilluar ndeshjen e tij kundër kik-boksierit serb Sladjan Dragisic.

ROMA KËRKON MBROJTËSIN KROAT

Roma kërkon përforcime në mbrojtje, teksa së fundmi kanë piketuar Domagoj Vida i cili luan te skuadra e Besiktas në kampionatin turk.

AGIM ZEKA TRANSFEROHET NË ELITËN E FUTBOLLIT HOLANDEZ

Agim Zeka tashmë është futbollist i klubit holandez Fortuna Sittard. Ka qenë vetë klubi nga Holanda që e...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com