Tuesday, February 19, 2019

Shërbyesit civil në grevë, paralajmërojnë kolaps në administratën shtetërore

Sindikata e Shërbimit Civil të Kosovës ka paralajmëruar grevë një orëshe. Nga e marta hyjnë në grevë edhe shërbyesit...

Shala: Ligji për investime strategjike, po i sjell të mira Kosovës

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka treguar për invesitorin e parë strategjik, i cili i ka përmbushur kriteret teknike për...

Facebook befason, dëshiron t’i bashkoj ‘Instagramin’, ‘Messengerin’ dhe ‘Whatsappin’

Gjiganti Facebook është duke e menduar idenë që të bashkojë tre rrjetet sociale ‘Instagram’, ‘Messenger’ dhe ‘Whatsapp’, shkruan New York Times.

Limaj e quan lajm të ditës lirimin e Sylejman Selimit

Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është gëzuar lajmit për lirimin me kusht të Sylejman Selimit. Limaj ka...

Kik-boksieri shqiptar, Azdren Krasniqi, ka triumfuar në Venezia të Italisë

Azdren Krasniqi, kik-boksieri shqiptar, i cili jeton në Itali, mbrëm ka zhvilluar ndeshjen e tij kundër kik-boksierit italian Chiodi.

BYTYQI: KËRKESAT E SBASHK’UT EKSTREME, TË HËNËN TË FILLOJ MËSIMI

Ministri i Arsimit Shyqiri Bytyqi ka folur për grevën e mësimdhënësve, duke thënë se kërkesat e tyre janë ekstreme dhe të njejtat...

Vuçiq: Më pëlqeu qëndrimi i LDK-së, pajtohem me Isa Mustafën

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka deklaruar sot në një konferencë për media se i ka pëlqyer qëndrimi i LDK-së dhe Isa...

Flet ish-ushtarja e UÇK-së e zënë robe nga ushtria serbe (Video)

Në dhjetor të vitit 1998, ushtria serbe kishe zënë robë nëntë ish-ushtarë të UÇK-së. Në mesin e tyre ishte edhe Merita Ramadani nga...

VESELI KUJTON REXHEP MALËN E NUHI BERISHËN

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar në 35 vjetorin e rënies, atdhetarët e dhqiar Rexhep Mala e Huhi Berisha.

Limaj: Nuk do të ketë ndarje apo shkëmbim territoresh me Serbinë

Sipas bashkëkryesuesit të Ekipit Negociator për dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj, ndarja e Kosovës apo shkëmbimi i territoreve nuk është opsion në...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Sport

Kik-boksieri shqiptar, Azdren Krasniqi, ka triumfuar kundër serbit Sladjan Dragisic

Azdren Krasniqi, kik-boksieri shqiptar, i cili jeton në Itali, mbrëm ka zhvilluar ndeshjen e tij kundër kik-boksierit serb Sladjan Dragisic.

ROMA KËRKON MBROJTËSIN KROAT

Roma kërkon përforcime në mbrojtje, teksa së fundmi kanë piketuar Domagoj Vida i cili luan te skuadra e Besiktas në kampionatin turk.

AGIM ZEKA TRANSFEROHET NË ELITËN E FUTBOLLIT HOLANDEZ

Agim Zeka tashmë është futbollist i klubit holandez Fortuna Sittard. Ka qenë vetë klubi nga Holanda që e...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com