Tuesday, February 19, 2019

Ministri Shala eliminon mundësitë e manipulimit me flamuj afër çmimit të produkteve

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka ndryshuar sot Udhëzimin Administrativ për vendosjen e flamujve, ndryshim ky i cili nuk lejon...

Xhevdet Smakiqi: Në vend të kundërshtimit dhe servilizimit!

Shkrim nga antari i kryesisë së NISMA's Socialdemokrate, Xhevdet Smakiqi: "Në vend te kundërshtimit dhe servilizimit!

Limaj pret në takim komandantin e KFOR-it, flasin për dialogun dhe sigurinë në vend

Zëvendëskryeministri, Fatmir Limaj, ka pritur sot në takim, komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor, Lorenzo D’Addario. Në takim Limaj dhe...

Ministri Endrit Shala nënshkruan memorandum bashkëpunimi me Klubin e Prodhueseve të Kosovës për ta...

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, takoi drejtorin ekzekutiv të Klubit të Prodhuesve të Kosovës, Astrit Panxhën, me të cilin biseduan...

Sqarim i MTI-së rreth kronikës së televizionit T7 “Striptiz në Qendër të Prishtinës”

Duke ju referuar kronikës së televizionit T7 "Striptiz në Qendër të Prishtinës", të datës 13.02.2019, përmes kësaj komunikate për media sqarojmë se:...

NUK DO TA BESONI SE SA ËSHTË PASURIA MESATARE E ÇDO ZVICERANI

Zviceranët vazhdojnë të posedojnë më së shumti pasuri për kokë banori në gjithë botën. Me 567 mijë dollarë (ose 545.000 franga) ata...

Kujdes, monedha metalike fals po qarkullojnë në Prishtinë

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK), Njësia në Prishtinë, pas pranimit të informatës se një i dyshuar përmes biznesit...

16-vjeçarja nga Kaçaniku refuzon të kthehet në familje, dërgohet në strehimore

Pas disa ditëve që ka qëndruar e zhdukur e në kërkim nga Policia e Kosovës, 16’vjeçarja Viola Guri nga Kaçaniku u gjet...

Produktet kosovare prezantohen në Panairin e ushqimeve organike “BIOFACH 2019” në Nuremberg

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, përmes Agjencisë për Investime dhe Përkrahjen e Ndërmarrjeve në Kosovë (KIESA), ka organizuar pjesëmarrjen e pesë kompanive...

Ministri Shala takoi kryetarin e Odës Ekonomike Indiane

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka pritur në takim kryetarin e Odës Ekonomike Indiane, Asif Iqbal, që temë diskutimi ishte...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Sport

Kik-boksieri shqiptar, Azdren Krasniqi, ka triumfuar kundër serbit Sladjan Dragisic

Azdren Krasniqi, kik-boksieri shqiptar, i cili jeton në Itali, mbrëm ka zhvilluar ndeshjen e tij kundër kik-boksierit serb Sladjan Dragisic.

ROMA KËRKON MBROJTËSIN KROAT

Roma kërkon përforcime në mbrojtje, teksa së fundmi kanë piketuar Domagoj Vida i cili luan te skuadra e Besiktas në kampionatin turk.

AGIM ZEKA TRANSFEROHET NË ELITËN E FUTBOLLIT HOLANDEZ

Agim Zeka tashmë është futbollist i klubit holandez Fortuna Sittard. Ka qenë vetë klubi nga Holanda që e...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com