Tuesday, February 19, 2019

E rëndë, një person flen në shesh të Prishtinës, në temperatura -5

Shumë qytetarë të Prishtinës po ankohen për rrugët e papastruara dhe vështirësitë në komunikacion. Por, një person tjetër ka një hall shumë...

Ali Ahmeti: Është koha për NATO

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka thënë se janari i vitit 2019 shënon 100-vjetorin e nisjes së Konferencës...

Opozita: Kuzhina popullore, ‘spektakël politik’ i Shpend Ahmetit

Komuna e Prishtinës nga muaji dhjetor ka nisur shpërndarjen e shujtave gratis për qytetarët në nevojë. Ofrimi i ushqimit po bëhet me orare...

HOXHAJ: NË BISEDIME SHKOJMË PËR ULËSEN NË OKB E NJOHJE NGA SERBIA

Zëvendëskryeministri i Kosovës njëherësh nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, tha se takimi i djeshit i delegacionit të Kosovës...

Ishte arratisur 7 herë nga Dubrava, tash do të shkollohet aty

I dënuari me 25 vite burgim për vrasjen e një ushtari rus në Kosovë dhe vepra të tjera, nga shtatori pritet të...

HISTORIA FRYMËZUESE E ÇIFTIT SHQIPTAR QË JETON NË KARRIGE ME RROTA, ‘ZOTI DO TË...

Ky çift na jep shpresë dhe motivim në këtë fillimit, duke treguar se ëndrrat mund të bëhen realitet. Zenepja dhe Gëzimi janë...

Fluks i madh i mërgimtarëve në aeroportin e Prishtinës

Mërgimtarë të shumtë preferojnë çdo herë që festat e fundvitit t’i presin me familjet e tyre në Kosovë. Me përfundimin e tyre, ata...

Ministri Shala takon komunitetin e donatorëve, shpreh gatishmërinë për vazhdim të bashkëpunimit

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka mbajtur takim me komunitetin e donatorëve duke shprehur mirënjohje për ndihmën e vazhdueshme që...

Më shumë kërkesa për birësim, më pak fëmijë të braktisur

Shkojnë shpesh në Qendrën për Punë Sociale me shpresën që do të marrin lajmin e shumëpritur. Një çift kryeqytetas ka kohë që pret t’i bëhen...

Gjermani: Merkel dështoi ta formojë koalicionin qeverisës

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka dështuar ta formojë koalicionin qeverisës të partisë së saj CDU, me Partinë e të Gjelbërve dhe me partinë probiznesore,...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Sport

Kik-boksieri shqiptar, Azdren Krasniqi, ka triumfuar kundër serbit Sladjan Dragisic

Azdren Krasniqi, kik-boksieri shqiptar, i cili jeton në Itali, mbrëm ka zhvilluar ndeshjen e tij kundër kik-boksierit serb Sladjan Dragisic.

ROMA KËRKON MBROJTËSIN KROAT

Roma kërkon përforcime në mbrojtje, teksa së fundmi kanë piketuar Domagoj Vida i cili luan te skuadra e Besiktas në kampionatin turk.

AGIM ZEKA TRANSFEROHET NË ELITËN E FUTBOLLIT HOLANDEZ

Agim Zeka tashmë është futbollist i klubit holandez Fortuna Sittard. Ka qenë vetë klubi nga Holanda që e...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com