Tuesday, February 19, 2019

Sinani: Shoqëri e marrë e një shteti të marrë

Resul Sinani, Profesor në Kolegjin AAB, ka reaguar në lidhje me rastin e 16 vjeqares nga Drenasi. Ky është...

Smakiqi: BE ndërmjetësues i vdekur

Antari i NISMA's Socialdemokrate, Xhevdet Smakiqi, ka reaguar në lidhje me deklaratat e BE-së për qështjen e Trepçës! Ky...

BIK’u nuk ia fali xhenazen e nënës pa pare, u detyrua ta shesë një...

Sabri Beqiri nga Akrashtica e Vushtrrisë jeton në varfëri të skajshme. Dy ditë më parë atij i vdiq nëna, e për ta varrosur...

Flasin nga LDK: Nuk e votojmë buxhetin

Ani pse kryeministri Haradinaj pati besim se LDK do ta votojë buxhetin, LDK thotë se nuk do bëhet pjesë e kësaj ‘maskarade’,...

Krasniqi: Opozita asnjëherë nuk e ka rrezikuar koalicionin qeveritar dhe as nuk do ta...

Albert Krasniqi, këshilltar politik i grupit parlamentar Nisma Socialdemokrate, në një prononcim për “Bota sot”, ka thënë se ndjeshmëria e proceseve që...

Fati i vajzave shqiptare: Po kthehem në shtëpi me dy diploma, nuk më mjaftuan...

Si sot më kujtohet dita e parë e studimeve. Meqë isha fëmija më i madh në familje, vëllëzërit dhe motrat më kishin...

Njihuni me Elvirin, djaloshin nga Kosova i cili e çoi në ‘këmbë’ gjithë Suedinë...

Ka filluar sezoni i ri i emisionit n’Kosovë Show. Mysafirja e parë ishte aktorja Leze Qena e cila së...

Vjen reagimi i ministrit të Arsimit, pas kërkesës së rektorëve për shkarkimin e tij

Për ministrin e Arsimit, Shyqiri Bytyqi, kërkesa e rektorëve të universiteteve publike për shkarkimin e tij është ikje e këtyre të fundit...

E thonë nga PSD: Realizimi i kushteve të Haradinajt drejtuar vendeve të QUINT-it, do...

Deputetja e PSD-së, Shqipe Pantina ka thënë se me asnjë kusht nuk duhet të cenohen marrëdhëniet e Kosovës me SHBA-në dhe BE-në.Ajo...

Detaje të pathëna: Cili komandant tha për Adem Jasharin “hiqmu tij, luftë ka lyp,...

Publicisti dhe njohësi i mirë i mirë i luftës së fundit në Kosovë, Gazmend Islami përmes një postimi publik në Facebook ka...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Sport

Kik-boksieri shqiptar, Azdren Krasniqi, ka triumfuar kundër serbit Sladjan Dragisic

Azdren Krasniqi, kik-boksieri shqiptar, i cili jeton në Itali, mbrëm ka zhvilluar ndeshjen e tij kundër kik-boksierit serb Sladjan Dragisic.

ROMA KËRKON MBROJTËSIN KROAT

Roma kërkon përforcime në mbrojtje, teksa së fundmi kanë piketuar Domagoj Vida i cili luan te skuadra e Besiktas në kampionatin turk.

AGIM ZEKA TRANSFEROHET NË ELITËN E FUTBOLLIT HOLANDEZ

Agim Zeka tashmë është futbollist i klubit holandez Fortuna Sittard. Ka qenë vetë klubi nga Holanda që e...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com