Tuesday, February 19, 2019

“Taksa falimenton Serbinë, lulëzon prodhimin në Kosovë dhe Shqipëri”

Ramush Haradinaj, kryeministri i Kosovës duhet të respektojë historinë në funksion të dinjitetetit shqiptar.Taksa vendosur Serbisë është zgjidhje për lartësimin shqiptar, dhe...

RAMA: PA AMERIKËN, KOSOVA NUK DO TË ÇLIROHEJ NGA KTHETRAT E BEOGRADIT

Kryeministri Edi Rama hapi të premten në Berlin, një ekspozitë personale në galerinë Carlier/Gebauer, ku ndryshe nga herët e tjera që kishte...

NATO PARALAJMËRON RUSINË

Tashmë traktati është në rrezik dhe për fat të keq nuk kemi parë ndonjë shenjë të ndonjë ndryshimi të rëndësishëm”, u tha...

KJO PO NDODH NË SERBI, VUÇIQI PARA MEDIAVE: TASH MOS FLISNI KOT, IU KAM...

Ministri i ngarkuar për zhvillim regjional dhe koordinim të ndërmarrjeve publike Milan Krkobabiq ka theksuar se vdekja e fshatrave dhe vendbanimeve është...

VUÇIQ PYET SERBËT: CILI ËSHTË ÇMIMI QË MUND TA PAGUAJMË PËR KOSOVËN?

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se është koha që të fillohet të mendohet për njerëzit, duke mbrojtur interesat e tyre...

EDI RAMA I SHPREH NGUSHËLLIME FAMILJES DACI

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, shpreh ngushëllimet familjes Daci për vdekjen e djalit Arianit. "Çfarë trishtimi lajmi për humbjen...

THAÇI PËR BLICK: TANI ËSHTË MOMENTI PËR PAQE

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për gazetën më të lexuar zvicerane ka folur për qëndrimin e tij në Zvicër,...

SHBA ME THIRRJE SERIOZE PËR KOSOVËN, LIMAJ: TAKSA NUK LARGOHET

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh edhe bashkëdrejtues i Delegacionit Kosovar për Bisedime me Serbinë ka komentuar kërkesën e Ambasadës së SHBA-ve...

Daçiq: Taksa “lojë” e përbashkët e kreut shtetëror të Kosovës, por do ta pësojë...

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, duke komentuar thirrjen indirekte të presidentit Thaçi drejtuar kryeministrit Haradinaj për heqjen e taksës...

PACOLLI: BE TË REAGOJË KUNDËR NDALIMIT TË DY PJESËTARËVE TË FSK-SË

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka reaguar pas ndalimit të dy pjesëtarëve të Forcës së Sigurisë nga komuniteti...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Sport

Kik-boksieri shqiptar, Azdren Krasniqi, ka triumfuar kundër serbit Sladjan Dragisic

Azdren Krasniqi, kik-boksieri shqiptar, i cili jeton në Itali, mbrëm ka zhvilluar ndeshjen e tij kundër kik-boksierit serb Sladjan Dragisic.

ROMA KËRKON MBROJTËSIN KROAT

Roma kërkon përforcime në mbrojtje, teksa së fundmi kanë piketuar Domagoj Vida i cili luan te skuadra e Besiktas në kampionatin turk.

AGIM ZEKA TRANSFEROHET NË ELITËN E FUTBOLLIT HOLANDEZ

Agim Zeka tashmë është futbollist i klubit holandez Fortuna Sittard. Ka qenë vetë klubi nga Holanda që e...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com