Tuesday, February 19, 2019

RAMA: PA AMERIKËN, KOSOVA NUK DO TË ÇLIROHEJ NGA KTHETRAT E BEOGRADIT

Kryeministri Edi Rama hapi të premten në Berlin, një ekspozitë personale në galerinë Carlier/Gebauer, ku ndryshe nga herët e tjera që kishte...

PAS TAKSËS, RRITET DUKSHËM EKSPORTI I SHQIPËRISË NË KOSOVË

Eksportet e Shqipërisë drejt Kosovës kanë pësuar një hov të konsiderueshëm gjatë dhjetorit të 2018. Nga të dhënat e INSTAT-it konfirmohet se...

EDI RAMA I SHPREH NGUSHËLLIME FAMILJES DACI

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, shpreh ngushëllimet familjes Daci për vdekjen e djalit Arianit. "Çfarë trishtimi lajmi për humbjen...

Rama përgëzon Limajn, thotë se i ka dhënë impuls të ri bashkëpunimit mes dy...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përgëzuar zëvendëskryeministrin e Kosovës, Fatmir Limajn, për kontributin që po e jep në jetësimin e marrëveshjeve...

Çfarë e tremb Ilir Meten?

Autore: Ana Abdi Nuk kisha ndërmend të mbaja një qëndrim por duke qenë se njerëz afër jush...

Meta: S’ka fuqi në botë që mund të me bëjë presion e shantazh

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, duke iu referuar akuzave të kryeministrit Edi Rama dhe të tjerëve për mos dekretimin e...

Diaspora ia lë Kosovës rreth 1 miliard euro në vit

Qindra milionë euro mërgimtarët i dërgojnë në Kosovë çdo vit. Paratë vijnë nga bashkëatdhetarët që punojnë e veprojnë në vendet e BE-së,...

Tre shqiptarë dënohen në Serbi, vetëm pse shkruan UÇK!

Gjykata e Kundërvajtjes në Beograd dënoi me nga 55 ditë burg tre të rinj shqiptarë, pasi në natën ndërmjet 6 dhe 7...

Ministri Shala priti në takim kryeministrin Haradinaj, viti 2019 u cilësua i investimeve strategjike

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka pritur në takim kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, që është diskutuar për klimën e...

TË MËRKURËN VIJNË RESHJET TË DENDURA TË BORËS NË KOSOVË!

Lajmi të cilin e keni pritur me padurim tani po bëhet realitet. Masat e fuqishme të ftohta ajrore nga Siberika kanë depërtuar...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Sport

Kik-boksieri shqiptar, Azdren Krasniqi, ka triumfuar kundër serbit Sladjan Dragisic

Azdren Krasniqi, kik-boksieri shqiptar, i cili jeton në Itali, mbrëm ka zhvilluar ndeshjen e tij kundër kik-boksierit serb Sladjan Dragisic.

ROMA KËRKON MBROJTËSIN KROAT

Roma kërkon përforcime në mbrojtje, teksa së fundmi kanë piketuar Domagoj Vida i cili luan te skuadra e Besiktas në kampionatin turk.

AGIM ZEKA TRANSFEROHET NË ELITËN E FUTBOLLIT HOLANDEZ

Agim Zeka tashmë është futbollist i klubit holandez Fortuna Sittard. Ka qenë vetë klubi nga Holanda që e...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com