Tuesday, February 19, 2019

Psikologët tregojnë përse nuk duhet t’i injorojmë ëndrrat që shohim

Ne shohim ëndrra duke rënë më shpesh sesa duke fluturuar. Sipas psikologut Ian Ëallace, një ëndërr rreth rënies simbolizon frikën e...

HISTORI BEFASUESE: MACJA QË SHPËTOI TURISTIN NË MALET E ZVICRËS

Besohet se maceve nuk u pëlqejnë shumë njerëzit dhe se ato preferojnë të ecin vetëm. Megjithatë, një histori e pabesueshme e publikuar online...

Gruaja që iu refuzuan 1 mijë aplikacione të punës, vetëm për këtë arsye!

Një grua e shurdhër po kërkon punë, pasi nuk u pranua pavarësisht 1 mijë aplikimeve. 32 vjeçarja, Kellie Wilson...

Thirrja e një nëne: Biri im mos më qorto! Mos u turpëro asnjehere të...

Nëna e porosit të birin. Biri im i dashur, një ditë prej ditëve do të më shohësh të plakë, jetë e logjikshme...

4 gjërat e çuditshme që ju ndodhin kur bini në dashuri

Dashuria i frymëzon njerëzit. Shkencëtarët kanë studiuar arsyet pse sjellja jonë ndryshon kur ne biem në dashuri. Ata e lidhin këtë ndryshim...

4 KËSHILLA QË ÇDO MASHKULL DUHET TI DIJË PËR TRUPIN E TIJ

Të jesh stil dhe i kuruar nuk ka të bëjë me ndjekjen e rregullave të modës, por kjo kërkon pak njohuri.Çdo mashkull...

E tmerrshme: Kosovari e fut viçin në Golf 4 (Video)

Një rast i pazakontë është parë në rrugët e Kosovës. Një kosovarë duket se në mungesë të transportit adekuat për kafshët, ka bërë...

E REFUZOI E DASHURA SEPSE ISHTE I VARFËR, I PREMTOI VETES SE NJË DITË...

Nga mjelës lopësh e ushqyes derrash në autorin e librit më të suksesshëm në historinë amerikane: “Arti për të fituar miq dhe...

SHIKONI SI PRODHOHEN ÇAMÇAKËZËT, DO I PËRDORNI SËRISH PAS KËTYRE PAMJEVE?

I blejmë krejt të vegjël, por çamçakëzët prodhohen nga një “brum” gjigant, ndërsa në përbërje të tyre ka aromatizues, ngjyrues dhe ëmbëltues,...

Miliona djem e bëjnë këtë në flokët e tyre, por nuk ia dinë kuptimin...

Të flasësh pë modën do të thotë të flasësh për shijet e njerëzve në një kohë të caktuar. Më shumë se të...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Sport

Kik-boksieri shqiptar, Azdren Krasniqi, ka triumfuar kundër serbit Sladjan Dragisic

Azdren Krasniqi, kik-boksieri shqiptar, i cili jeton në Itali, mbrëm ka zhvilluar ndeshjen e tij kundër kik-boksierit serb Sladjan Dragisic.

ROMA KËRKON MBROJTËSIN KROAT

Roma kërkon përforcime në mbrojtje, teksa së fundmi kanë piketuar Domagoj Vida i cili luan te skuadra e Besiktas në kampionatin turk.

AGIM ZEKA TRANSFEROHET NË ELITËN E FUTBOLLIT HOLANDEZ

Agim Zeka tashmë është futbollist i klubit holandez Fortuna Sittard. Ka qenë vetë klubi nga Holanda që e...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com