Tuesday, February 19, 2019

Kirurgët në grevë, trajtojnë vetëm rastet urgjente

Kanë kaluar gjashtë javë prej kur mjekët kirurgë në Kosovë janë në grevë. Greva ka ndikuar që brenda ditës...

Mos e teproni me dhurata: Fëmijët të cilët kanë shumë lodra zhvillohen më ngadalë

Prindërit shpesh bëjnë gabim dhe grumbullojnë lodra në shtëpi, duke menduar se i ndihmojnë fëmijëve të tyre Mirëpo, në...

Mjafton të përdoret vetëm një herë marihuana, për t’ia shkaktuar këtë gjë të tmerrshme...

Vetëm një ose dy “joint”-a mjaftojnë për të ndryshuar strukturën e trurit të një të riu, kanë paralajmëruar shkencëtarët. Droga mund të shkaktojë...

Kaq do të rriten pagat e mjekëve dhe infermierëve

Ministria e Administratës Publike (MAP) është duke mbajtur dëgjime publike për tri projektligje të rëndësishme, atë për Administratën Shtetërore, Projektligjin për Zyrtarët...

Metoda natyrale për të pastruar kanalet e hundës

Inflamacioni akut i vrimave të hundës është një problem shëndetësor shqetësues që shfaqet si pasojë e të ftohurës, alergjive apo baktereve.

Përdorni kafen për flokë të shëndetshme

Kafeja është një burim i shkëlqyer ushqyesish dhe antioksidantësh të cilët i bëjnë mirë jo vetëm lëkurës por edhe flokëve.

I ftohti, këshilla për fëmijët dhe foshnjat

Sa më të vegjël të jenë fëmijët, aq më shumë rrezikojnë nga uljet e temperaturës dhe sëmundjet, ndaj evitoni në maksimum daljet...

VETËM 1 GRAM SHAFRAN NË DITË MUND TË BËJË MREKULLI PËR TRURIN DHE MEMORIEN

Një studim i fundit, i cili është publikuar në revistën ‘Asia Pacific Journal of Clinical Nutrition’, ka zbuluar se konsumimi i përditshëm...

NËSE VUANI NGA ARTRITI, KËTA DHJETË ARTIKUJ MENJËHERË LARGONI NGA USHQIMI

Artriti është sëmundje e ndryshueshme, e cila mund t’ju sulmojë në cilëndo fazë të jetës Artriti çon në shfaqjen...

QKUK’ja pritet të bëhet me helikopter për pacientët që pësojnë infarkt

Shërbimet 24 orëshe në disa prej klinikave të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK), kanë shënuar një progres të madh...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Sport

Kik-boksieri shqiptar, Azdren Krasniqi, ka triumfuar kundër serbit Sladjan Dragisic

Azdren Krasniqi, kik-boksieri shqiptar, i cili jeton në Itali, mbrëm ka zhvilluar ndeshjen e tij kundër kik-boksierit serb Sladjan Dragisic.

ROMA KËRKON MBROJTËSIN KROAT

Roma kërkon përforcime në mbrojtje, teksa së fundmi kanë piketuar Domagoj Vida i cili luan te skuadra e Besiktas në kampionatin turk.

AGIM ZEKA TRANSFEROHET NË ELITËN E FUTBOLLIT HOLANDEZ

Agim Zeka tashmë është futbollist i klubit holandez Fortuna Sittard. Ka qenë vetë klubi nga Holanda që e...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com