Tuesday, February 19, 2019

SHIKONI SI PRODHOHEN ÇAMÇAKËZËT, DO I PËRDORNI SËRISH PAS KËTYRE PAMJEVE?

I blejmë krejt të vegjël, por çamçakëzët prodhohen nga një “brum” gjigant, ndërsa në përbërje të tyre ka aromatizues, ngjyrues dhe ëmbëltues,...

MOTI SOT, ME VRANËSIRA DHE I FTOHTË

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -8 deri -5 gradë Celsius.

GOOGLE FSHIN MIJËRA APLIKACIONE NGA PLAYSTORE PËR TË MBROJTUR PRIVATËSINË

Mijëra aplikacione do të fshihen muajt e ardhshëm nëse ato nuk do të përditësojnë lejet e nevojshme për përdoruesit.

Fillojnë bisedimet për revanshin Fury – Wilder

Ndeshja më e madhe e viteve të fundit është afër që të ndodh për herë të dytë. Tyson Fury dhe Deontay Wilder mund...

WhatsApp paralajmëron përdoruesit për numrat nga Kosova

Një fushatë me mesazhe në “WhatsApp” ka nisur në Itali ku përdoruesve të këtij aplikacioni ditëve të fundit po u dërgohet një...

Këta janë super helikopterët amerikan të dedikuar për Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli po vazhdon të qendrojë në SHBA, respektivisht në shtetin amerikan të Iowas. Veseli në këtë shtet është takuar...

Samsung po punon për Galaxy Watch

Ka thashetheme që Samsung po punon për një linjë të re orësh që do të marrë emrin Galaxy. Mendohet se emri Galaxy është zgjedhur për...

iPhone X me mbushje solare

Prodhuesi i aksesorëve nga Rusia, Caviar ka nisur shitjen e versionit me mbushje solare të iPhone X Tesla me çmim prej 4,500 dollarësh. Caviar...

Brabus Adventure 4×4² vërteton se Mercedes G-Class i vjetër është ende i ashpër

Prapa emrit Brabus Adventure 4×4² fshihet Mercedes-Benz G550 4×4² i modifikuar. Derisa për gjeneratën e re të Mercedes G-Class thuhet se në asfalt është...

Dy të tretat e 18-vjeçarëve nuk e dinë çka është disketa e videokaseta

Për dikë mund të jetë si e djeshme periudha kur videokasetat dhe disketat përdoreshin çdo ditë. Për të lindurit pas vitit 2000, teknologjia e...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Sport

Kik-boksieri shqiptar, Azdren Krasniqi, ka triumfuar kundër serbit Sladjan Dragisic

Azdren Krasniqi, kik-boksieri shqiptar, i cili jeton në Itali, mbrëm ka zhvilluar ndeshjen e tij kundër kik-boksierit serb Sladjan Dragisic.

ROMA KËRKON MBROJTËSIN KROAT

Roma kërkon përforcime në mbrojtje, teksa së fundmi kanë piketuar Domagoj Vida i cili luan te skuadra e Besiktas në kampionatin turk.

AGIM ZEKA TRANSFEROHET NË ELITËN E FUTBOLLIT HOLANDEZ

Agim Zeka tashmë është futbollist i klubit holandez Fortuna Sittard. Ka qenë vetë klubi nga Holanda që e...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com