16 raste me koronavirus sot në Kosovë

16 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërkohë që nuk është raportuar për asnjë viktimë.

Dje janë dhënë 291 doza të vaksinës kundër COVID-19

Aktualisht, numri i rasteve aktive është 402.

Njoftimi i plotë:

05 Maj 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ️Në 24 orët e fundit janë dhënë 291 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë ℹ️1.826.580 doza të vaksinës.
ℹ️Deri më sot 822.166 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ️Deri më sot janë dhënë 101.781 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ️Nga 789 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ️Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ️Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.577.
ℹ️Në total numri i rasteve aktive është 402.
➡️Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: