Aktorja e famshme zbulon se është diagnostikuar me kancer të gjirit

Malandra Burrows ka zbuluar se po lufton me kancerin. Ajo u diagnostikua me kancer të gjirit në fazën 3 në shkurt, një muaj pasi vuri re një kokërr në gjoks. 56 vjeçarja tha e ka përgatitur veten mendërisht për më të keqen dhe se dëshiron ta ndajë historinë e saj për të inkurajuar gratë e tjera që të kontrollohen.

Kur ajo shkoi për herë të parë në spital, Burrows tha se asaj i thanë se kokrra ishte një kist. Megjithatë, një skanim pasues zbuloi se ajo kishte kancer. Aktorja tha se mjekët i kishin thënë që shkaku i kancerit mund të ketë qenë “estrogjeni dhe ndryshimi i ekuilibrit hormonal gjatë menopauzës.

Zemërthyese: Ylli i Emmerdale, Malandra Burrows ka zbuluar momentin kur i është thënë se kishte kancer të gjirit në fazën e tretë nga një infermiere, e cila për pak ‘u prish’ duke i thënë asaj.
“Duhet të shikoni anën e mirë. Kur shikoj se çfarë po ndodh në Ukrainë, thjesht mendoj se jam vërtet me fat dhe i gjithë trajtimi që po marr, pavarësisht nëse e dua apo e urrej, është aty për të shpëtuar jetën time”.