Ballkani e mëson emrin e kundërshtarit të Championsit

Kampioni i Kosovës, Ballkani e ka mësuar sot emrin e kundërshtarit të rrethit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Therandasit do të kenë punë me ekipin lituanez, Zalgiris Vilnius, në daljen e tyre të parë dhe historike në garat evropiane.

Ekipi nga Suhareka e mësoi sot emrin e kundërshtarit në shortin e hedhur në Nyon të Zvicrës, ndërsa përfundoi në Grupin B.

Ekipi portokalli do të mundohet të kalojë në rrethin e dytë kualifikues të Championsit, teksa ndeshjen e parë do ta luajë si vendës.