Thursday, January 17, 2019

Fillojnë bisedimet për revanshin Fury – Wilder

Ndeshja më e madhe e viteve të fundit është afër që të ndodh për herë të dytë. Tyson Fury dhe Deontay Wilder mund...

A është Anton Çetta ‘Nderi i Kombit’?

NDUE DEDAJ Ndodh një vrasje në mes të Tiranës, për gjakmarrje, për më tepër e një oficeri policie, njeriu...

Mehmeti: Banka e Diasporës mund të jetë shtyllë e ekonomisë së Kosovë

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, tha se Diaspora në vazhdimësi është treguar mjaft e qëndrueshme dhe ka shërbyer si...

Xhevdet Smakiqi: Harmonia BE -Ruamani në raport me Kosoven

Anëtari i NISMA's Socialdemokrate, Xhevdet Smakiqi, përmes një postimi në facebook, ka sqaruar atë që e pret Kosovën në 6 mujorin e...

Endrit Shala merr vendim për çmimet e derivateve në Kosovë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka marrë vendim që para çdo pike shitëse të derivateve të vendosen çmimet e...

Taksa 100% rriti punësimin në Kosovë, bizneset shtuan stafet me 20%

Kryetari i Aleancës kosovare të Bizneseve, Agim Shahini e cilësoi vitin 2018 si “jo të mirë” për ekonominë kosovare, duke bërë të...

MTI-KIESA shpall top ndërmarrjet e vitit, ministri Shala garanton bizneset që do t’i mbështes...

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, gjegjësisht Agjencia për Investime dhe Përkrahje të Ndërmarrjeve në Kosovë (KIESA), ka shpallur Top Ndërmarrjeve të Vitit...

Shtesat e fëmijëve nga viti i ardhshëm

Nga viti i ardhshëm fëmijët në Kosovës do të mund të marrin shtesat prej 10 euro. Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët...

Haradinaj nuk heq dorë nga taksa

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka ripërsëritur qëndrimin e tij se taksa 100 përqind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnje Hercegovinës do të hiqet...

Ministri Shala merr vendim për ndalimin e shitjes së mjeteve piroteknike për të miturit

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka lëshuar njëurdhëresë për Trupat Koordinuese për mbikëqyrjen e tregut që ndalon shitjen e mjeteve piroteknike për...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
8,308AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Sport

Ky futbollist shqiptar synon të hap një shkollë futbolli në Kosovë

Portieri i Atalantas, Etrit Berisha tha në një intervistë për “Gazzeta dello Sport” se e sheh të ardhmen të lidhur me futboll.

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi do të ndeshet me kik-boksierin italian Fracesco Chiodi

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi, i cili jeton dhe vepron në Itali, do të zhvillojë duelin e radhës me 19 janar në Venezia...

A është Anton Çetta ‘Nderi i Kombit’?

NDUE DEDAJ Ndodh një vrasje në mes të Tiranës, për gjakmarrje, për më tepër e një oficeri policie, njeriu...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com