Thursday, May 19, 2022

​Dita Botërore e Teatrit

27 marsi njihet si Dita Botërore e Teatrit që nga viti 1962, pasi kjo ditë ishte iniciuar në Kongresin e 9-të botëror të Institutit...

Të famshmit që nuk do të marrin pjesë në Oscar 2022

Deri më tani, ishte e konfirmuar që dy nga të famshmit nuk do të marrin pjesë në “Oscar Awards 2022”. Mirëpo, janë zbuluar edhe disa...

Aktorja e njohur ukrainase vritet nga sulmet ruse

Aktorja ukrainase Oksana Shvets ka ndërruar jetë në moshën 67-vjeçare, pasi banesa ku ndodhej në Kiev u godit nga raketat ruse, raporton Fox News....

The Guardian shkruan për filmin “Zgjoi”

Filmi “Zgjoi” i regjisores Blerta Basholli ka marrë një mbulim të shkëlqyer edhe nga prestigjiozja ‘The Guardian”. Më poshtë mund të lexoni të plotë artikullin...

“Zonja X” shfaqje premierë në Teatrin Adriana

“Zonja X” është shfaqja premierë që do të jepet në teatrin Adriana në Ferizaj. Në faqen zyrtare të teatrit ditë më parë u publikua lista...

Rama: Skena e pavarur e artit është çelësi i larmisë së një qyteti

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka vizituar tri prej nismave ‘bottom up’ në artin pamor dhe muzikor, ku tha se i mbështesin...

Na Ndiq

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Të Fundit

Plagosja e ish-kandidatit për kryetar të PS në Durrës, pistat ku po hetohet

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me plagosjen e Ardit Kërtushës, ish-kandidat për kryetar të PS-së, në Durrës. Ngjarja në fjalë ndodhi...

Apeli pezullon vendimin e ZRRE-se për shtrenjtimin e tarifave të rrymës

Gjykata e Apelit ka vërtetuar vendimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë për bllokimin e tarifave të shtrenjta të energjisë elektrike të vendosura nga Zyra...

Gjukanoviq lë të hapur mundësinë për ta korrigjuar marrëveshjen për kufirin

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ka folur në Prishtinë për çështjen e demarkacionit të kufirit Kosovë-Mali i Zi. Ai tha se është verifikuar...