Sunday, February 5, 2023

Jessica Chastain fitoi Oscarin si “Aktorja më e mirë”

Jessica Chastain fitoi çmimin Oscar për aktoren më të mirë të dielën mbrëma për rolin e Tammy Faye Bakker në “The Eyes of Tammy...

​Dita Botërore e Teatrit

27 marsi njihet si Dita Botërore e Teatrit që nga viti 1962, pasi kjo ditë ishte iniciuar në Kongresin e 9-të botëror të Institutit...

Të famshmit që nuk do të marrin pjesë në Oscar 2022

Deri më tani, ishte e konfirmuar që dy nga të famshmit nuk do të marrin pjesë në “Oscar Awards 2022”. Mirëpo, janë zbuluar edhe disa...

Aktorja e njohur ukrainase vritet nga sulmet ruse

Aktorja ukrainase Oksana Shvets ka ndërruar jetë në moshën 67-vjeçare, pasi banesa ku ndodhej në Kiev u godit nga raketat ruse, raporton Fox News....

The Guardian shkruan për filmin “Zgjoi”

Filmi “Zgjoi” i regjisores Blerta Basholli ka marrë një mbulim të shkëlqyer edhe nga prestigjiozja ‘The Guardian”. Më poshtë mund të lexoni të plotë artikullin...

“Zonja X” shfaqje premierë në Teatrin Adriana

“Zonja X” është shfaqja premierë që do të jepet në teatrin Adriana në Ferizaj. Në faqen zyrtare të teatrit ditë më parë u publikua lista...

Rama: Skena e pavarur e artit është çelësi i larmisë së një qyteti

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka vizituar tri prej nismave ‘bottom up’ në artin pamor dhe muzikor, ku tha se i mbështesin...
- Advertisement -

Të Fundit

Free Online Black Gay Porn Free Gay Hookup near me

Locating gay hookups has never ever been simpler! There are several gay web sites where gay men will find other gay males for hookups,...

Dating for Sex Versus Adore On The Web

It's no key that many people commonly wanting really love online but alternatively some gender. Hello, to every is very own and I also...

Lonely Shemales in my area

Benaughty - More women than men Naughtydate - 100% free online dating siteFeeld - A safe space for users looking for friends with benefitsPURE...