Thursday, January 17, 2019

VESELI KUJTON REXHEP MALËN E NUHI BERISHËN

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar në 35 vjetorin e rënies, atdhetarët e dhqiar Rexhep Mala e Huhi Berisha.

Limaj: Nuk do të ketë ndarje apo shkëmbim territoresh me Serbinë

Sipas bashkëkryesuesit të Ekipit Negociator për dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj, ndarja e Kosovës apo shkëmbimi i territoreve nuk është opsion në...

Përfundon takimi, Limaj tregon se çfarë diskutuan me Federica Mogherinin

Ka përfunduar takimi i delegacionit shtetëror me Serbinë i kryesuar nga Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti me shefen e politikës së jashtme...

Nisë takimi i delegacionit shtetëror për bisedime me Serbinë, me përfaqësuesen e lartë të...

Sot, në Bruksel ka nisur takimi i delegacionit shtetëro për bisedime me Serbinë, me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini....

Limaj: Taksa nuk hiqet deri kur Serbia ta njehë Kosovën

Bashkëkryesuesi i Delegacionit të Kosovës për bisedime me Serbinë, Fatmir Limaj, ka folur nga Brukseli, ku ka treguar për temat që priten...

Fotografia që tronditi opinionin shqiptar më 6 mars të vitit 2000

Ish-redaktori teknik i gazetës “Bota sot” Faheredin Spahija, vite më parë, kishte publikuar një fotografi të përbashkët të presidentit historik dr. Ibrahim...

Resul Sinani emërohet Dekan i Fakultetit të Komunikimit Masiv në kolegjin AAB

Një nga Profesoret më të mirë që ka kolegji AAB, emërohet Dekan i Fakultetit të Komunikimit Masiv në kolegjin AAB.

Fillojnë bisedimet për revanshin Fury – Wilder

Ndeshja më e madhe e viteve të fundit është afër që të ndodh për herë të dytë. Tyson Fury dhe Deontay Wilder mund...

A është Anton Çetta ‘Nderi i Kombit’?

NDUE DEDAJ Ndodh një vrasje në mes të Tiranës, për gjakmarrje, për më tepër e një oficeri policie, njeriu...

Fëmijët e parë për 2019-n: Në Kosovë lind vajzë, në Shqipëri djalë

Foshnja e parë e lindur në vitin 2019 në Kosovë ëshë një vajzë që ka lindur në orën 00:37, me peshë prej...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
8,308AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Sport

Ky futbollist shqiptar synon të hap një shkollë futbolli në Kosovë

Portieri i Atalantas, Etrit Berisha tha në një intervistë për “Gazzeta dello Sport” se e sheh të ardhmen të lidhur me futboll.

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi do të ndeshet me kik-boksierin italian Fracesco Chiodi

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi, i cili jeton dhe vepron në Itali, do të zhvillojë duelin e radhës me 19 janar në Venezia...

A është Anton Çetta ‘Nderi i Kombit’?

NDUE DEDAJ Ndodh një vrasje në mes të Tiranës, për gjakmarrje, për më tepër e një oficeri policie, njeriu...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com