Sunday, May 22, 2022

Stuhitë e forta mbysin dy persona në Gjermani

Policia në Gjermani ka bërë të ditur se dy shtetas francezë kanë vdekur pasi paragllajdi i tyre me motor u përfshi nga një stuhi. Burri...

Pse lia e majmunëve po përhapet në Evropë dhe SHBA?

Disa raste të lisë së majmunëve janë raportuar ose dyshohen në Britani, Portugali, Spanjë dhe Shtete të Bashkuara. Përhapja ka ndezur alarmin, sepse sëmundja virale,...

Qeveria deklarohet sërish kundër tërheqjes nga Trusti

Pas kërkesës së vazhdueshme të opozitës për mundësinë e tërheqjes së kursimeve nga Trusti, zëdhënësi i Qeverisë Përparim Kryeziu thotë se një gjë e...

Ministria tregon se kur do t’iu dalin 100 eurot punëtorëve të sektorit privat

Ministria e Financave, Puëns dhe Transfereve ka njoftuar se gjatë javës së ardhshme do të bëhet shqyrtimi i aplikacioneve dhe ekzekutimi i mjeteve për...

Mes jetës e vdekjes, azovasit “presin” Putinin

Më shumë se 900 ushtarë ukrainas që ishin në fabrikën e çelikut të rrethuar të Mariupolit, pra në Azovstal. u dërguan në një koloni...

Hetimet: si do e hiqnin qafe njëri-tjetrin kokat e krimit në Shqipëri

Vala e arrestimeve këtë të enjte, ku mendohet se janë si rezultat i pendesës së famëkeqit Nuredin Dumani, kanë çuar në zbulimin e një...

Pastrimi i parave, kriptomonedhat dhanë një dorë që Shqipëria “të mbetet në klasë”

Kriptomonedhat dhanë “një dorë” që Shqipëria të mbeste “në klasë” në luftën ndaj pastrimit të parave. Ndryshe nga më herët, në raportin për vitin...

KOSTT’i reagon pas vendimit për tarifat e shtrenjta, paralajmëron kthim të reduktimeve

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut (KOSTT) ka reaguar pasi Gjykata e Apelit e vërtetoi aktvendimin e Themelores për tarifat e shtrenjta të vendosura...

Sekretari i SBAShK-ut “kërcënon” Qeverinë Kurti më humbje të mësimit për nxënësit

SBAShK-u ka njoftuar se nesër nuk do të ketë mësim në të gjitha institucionet arsimore, derisa Ymeri thotë se meqë mësimdhënësit do të jenë...

Kurti tregon pse shkoi në Amerikë: Në ShBA kërkova që të largohen…

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se në të gjitha takimet me politikanë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar që të...
- Advertisement -

Të Fundit

Edi Ramës i prezantohet plani për portin e Durrësit, parashihet edhe porti i thatë...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pritur sot në takim një delegacion nga Holanda, të cilët i kanë prezantuar planin për Portin e Durrësit....

Komuna e Prishtinës del me sqarim: Çezma e vjetër është larguar përkohësisht

Komuna e Prishtinës ka dalë me një sqarim, pasi që u ngritën shqetësime se çezma e vjetër xhamisë në Prishtinë, është rrënuar. Komuna ka thënë...

Ish-kryetari Ahmeti ironizon me kryetarin Rama: Vakti me testu liqenin?

Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka ironizuar me kryetarin aktual, Përparim Rama, i cili për të dytën herë edhe këtë fundjavë do...