Thursday, May 19, 2022

Gjukanoviq lë të hapur mundësinë për ta korrigjuar marrëveshjen për kufirin

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ka folur në Prishtinë për çështjen e demarkacionit të kufirit Kosovë-Mali i Zi. Ai tha se është verifikuar...

Shtëpia e Bardhë lëshon komunikatë për takimin e Kurtit me këshilltarin kryesor të Biden

Zëdhënësja e Këshillit për Siguri Kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Adrien Wastson, ka lëshuar një komunikatë për media ku ka treguar për...

Kurti takohet me senatorin Poters dhe kongresistin Levin, tregon se çka foli me ta

Kryeministri Albin Kurti ka njoftuar se gjatë vizitës dy ditore në Michigan të Shteteve të Bashkuara të Amerikës është takuar me senatorin Gary Poters...

Nënshkruhet marrëveshja e rëndësishme mes ministrit Mehaj dhe atij të Turqisë për furnizim me...

“Në kuadër të vizitës zyrtare në Turqi, vizitova Presidencën e Industrisë së Mbrojtjes, në takim u prita nga presidenti i këtij institucioni z. Demir,...

Finlanda dhe Suedia të mërkurën i dorëzojnë aplikimet për NATO

Finlanda dhe Suedia do të dorëzojnë aplikimet e tyre për anëtarësim në NATO të mërkurën, ka njoftuar kryeministrja suedeze Magdalena Andersson, gjatë një konference...

Avokati amerikan viziton prindërit e Thaçit në Brojë

Gazeta Express ka siguruar pamje ekskluzive të avokatit amerikan të ish-presidentit Thaçi, Pierre Prosper gjatë vizitës në Burojë te prindërit e Thaçit. Avokati Prosper përshëndetet...

Mijëra kosovarë ia mësyjnë Shqipërisë për fundjavë, pamje nga kufiri

Mijëra kosovarë ia kanë mësyrë Shqipërisë, këtë fundjavë. Policisë Kufitare i është dashur të punojë me procedure të përshpejtuar që prej orëve të para të...

Shqipëria goditet nga tërmeti

Një tërmet është regjistruar mëngjesin e kësaj të shtune në Vlorë. Sipas IGJEUM epiqendra e tërmetit ka qenë në Selenicë, ndërsa magnituda ishte 3.3 ballë,...

Prania e gjarpërit më helmues të Evropës në Parkun e Gërmisë, AMMK del me...

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës ka dal me një njoftim pas ankesave që ka pranuar nga disa vizitorë dhe mediat për praninë...

Haxhiu thotë se qytetarët do të mund të tërheqin paratë nga Trusti: Janë siguruar...

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka thënë se janë siguruar votat e deputetëve që ligji që ua lejon qytetarëve tërheqjen deri në 30% të...

Na Ndiq

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Të Fundit

Plagosja e ish-kandidatit për kryetar të PS në Durrës, pistat ku po hetohet

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me plagosjen e Ardit Kërtushës, ish-kandidat për kryetar të PS-së, në Durrës. Ngjarja në fjalë ndodhi...

Apeli pezullon vendimin e ZRRE-se për shtrenjtimin e tarifave të rrymës

Gjykata e Apelit ka vërtetuar vendimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë për bllokimin e tarifave të shtrenjta të energjisë elektrike të vendosura nga Zyra...

Gjukanoviq lë të hapur mundësinë për ta korrigjuar marrëveshjen për kufirin

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ka folur në Prishtinë për çështjen e demarkacionit të kufirit Kosovë-Mali i Zi. Ai tha se është verifikuar...