Thursday, January 17, 2019

Joe Biden merr vendimin: Kandidat për President të Amerikës

Joe Biden i ka informuar disa figura të larta demokrate se ka vendosur të garojë për president të Shteteve të Bashkuara të...

“Amazon”, kompania më me vlerë në botë

“Amazon” u themelua 25 vite më parë. Dhe tani ‘libraria online’ ka eklipsuar Microsoft-in duke u bërë kompania më me vlerë në...

Ul helikopterin mes shtëpive për të pirë një kafe

Piloti Bruno M, 58 vjeç, uli helikopterin e tij në sheshin Ussegilo, në zonën e Torinos, vetëm për të pirë një kafe.

Ali Ahmeti: Është koha për NATO

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka thënë se janari i vitit 2019 shënon 100-vjetorin e nisjes së Konferencës...

Shpërthim gazi në Paris, disa të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur sot qendrën e Parisit, si pasojë e një rrjedhjeje të dyshuar gazi në një furrë buke,...

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi do të ndeshet me kik-boksierin italian Fracesco Chiodi

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi, i cili jeton dhe vepron në Itali, do të zhvillojë duelin e radhës me 19 janar në Venezia...

Kosova bëhet me ambasadë në Portugali

Ministria e Punëve të Jashtme përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Republika e Kosovës ka bërë edhe një...

Treni i mbuluar nga bora: Pasojat e motit të keq në Europë (VIDEO)

Mbarë Europa është përfshirë nga një valë i ftohti që ka sjellë reshje të shumta dëbore. Austria mbetet një...

U DASHURUA ME SYTË E TIJ, GRUAJA MARTOHET ME LYPSIN

Një shkrimtare e librave për fëmijë ka zbuluar se si ajo u dashurua me një burrë të pastrehë të alkoolizuar që e...

VENDIMI I MADH I HARADINAJT, PRITET TË SHKARKOHET MINISTRI SERB NENAD RIKALLO GJATË JAVËS...

Injorimi që ministri Nenad Rikallo po i bën institucioneve kosovare tash e sa muaj do t’i kushtojë atij me largim nga detyra,...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
8,308AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Sport

Ky futbollist shqiptar synon të hap një shkollë futbolli në Kosovë

Portieri i Atalantas, Etrit Berisha tha në një intervistë për “Gazzeta dello Sport” se e sheh të ardhmen të lidhur me futboll.

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi do të ndeshet me kik-boksierin italian Fracesco Chiodi

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi, i cili jeton dhe vepron në Itali, do të zhvillojë duelin e radhës me 19 janar në Venezia...

A është Anton Çetta ‘Nderi i Kombit’?

NDUE DEDAJ Ndodh një vrasje në mes të Tiranës, për gjakmarrje, për më tepër e një oficeri policie, njeriu...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com