Thursday, January 17, 2019

2 dekada nga Masakra e Reçaku-t

Shkroi: Donika Hoti Në fshatin Reçak të komunës së Shtimës 20 vite më parë ndodhi një masakër e cila...

Smakiqi: Keqardhja e vajtimi para gjeneralëve të UÇK-së, përballë viktimizimit është gërdi politike

Anëtari i NISMA’s Socialdemokrate, Xhevdet Smakiqi, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në facebook, ka elaburuar funksionimin e Gjykatës...

Çfarë e tremb Ilir Meten?

Autore: Ana Abdi Nuk kisha ndërmend të mbaja një qëndrim por duke qenë se njerëz afër jush...

PËR NËNAT E REJA…

Emri mami për nënë, ka zënë rrënjë në të folmet e shqipes së sotme. Për emrin e gjinisë femërore mami, Fjalori i...

Mehmeti: Banka e Diasporës mund të jetë shtyllë e ekonomisë së Kosovë

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, tha se Diaspora në vazhdimësi është treguar mjaft e qëndrueshme dhe ka shërbyer si...

Të jesh student dhe i punësuar (Video)

Një pjesë e madhe e studentëve në Kosovë, vazhdon t’i financojë studimet me ndihmën e familjes. Ndërsa pjesa tjetër...

KOHA E KËRKON LIDERIN E VIRTYTSHËM KOMBËTAR!

Jakup Krasniqi Lideri politik duhet të karakterizohet nga virtytshmëria e nivelit më të lartë të dijeve politike e intelektuale,...

Limaj përkujton Krasniqin: Mujë, ushtria po bëhet në përvjetorin tënd të rënies

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përkujtuar Mujë Krasniqin në 20-vjetorin e rënies. Limaj ka thënë se përvjetori i Mujës dhe 40 bashkëluftëtareve të...

U intervistua nga Gjykata Speciale, flet për herë të parë komandant Remi

Ish-komandanti i UÇK’së dhe ish-deputeti, Rrustem Mustafa, ka folur për herë të parë pasi u publikua informacioni se ai ishte intervistuar nga Prokuroria e...

Mergim Lushtaku propozon themelimin e ushtrisë më 28 Nëntor

Njëri prej deputetëve të PDK’së, Mergim Lushtaku, ka propozuar themelimin e ushtrisë më 28 Nëntor, në ditën e kremtes së Pavarësisë së Kosovës. Në një...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
8,308AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Sport

Ky futbollist shqiptar synon të hap një shkollë futbolli në Kosovë

Portieri i Atalantas, Etrit Berisha tha në një intervistë për “Gazzeta dello Sport” se e sheh të ardhmen të lidhur me futboll.

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi do të ndeshet me kik-boksierin italian Fracesco Chiodi

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi, i cili jeton dhe vepron në Itali, do të zhvillojë duelin e radhës me 19 janar në Venezia...

A është Anton Çetta ‘Nderi i Kombit’?

NDUE DEDAJ Ndodh një vrasje në mes të Tiranës, për gjakmarrje, për më tepër e një oficeri policie, njeriu...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com