Thursday, January 17, 2019

ASHNA demanton mediat serbe: Asnjë aeroplan nuk ka fluturuar për në Holandë

Raportimi i mediumit serb, RTS, se tre avionë të vegjël kanë udhëtuar nga Prishtina për Holandë, është hedhur poshtë nga Departamenti për...

VRET KAFSHËN E MBROJTUR NË VAROSH TË FERIZAJT, NDALOHET

Një person nga fshati Varosh i Ferizajt, me armën e gjuetisë të cilën e posedonte leje, kishte vrarë një rrëqebull-kafshë e mbrojtur,...

Malishevë, rrugët e pastruara edhe në fshatrat e thella malore

Rrugët në qytetin e Malishevës raportohet se nuk janë të bllokuara përfshi edhe fshatrat e thella malore. “Gjatë ditës...

Tre shqiptarë dënohen në Serbi, vetëm pse shkruan UÇK!

Gjykata e Kundërvajtjes në Beograd dënoi me nga 55 ditë burg tre të rinj shqiptarë, pasi në natën ndërmjet 6 dhe 7...

Ushtria e Kosovës me 8000 ushtarë

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën “Zëri” ka deklaruar Forca e Sigurisë në...

Ministri Shala priti në takim kryeministrin Haradinaj, viti 2019 u cilësua i investimeve strategjike

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka pritur në takim kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, që është diskutuar për klimën e...

Pas taksës, Serbia e pesta si vend ku importon mallra Kosova

Qytetarët e Kosovës në vitin 2018 më së shumti kanë shpenzuar për karburante dhe duhan. Ndërsa vlera totale e mallrave që janë...

TË MËRKURËN VIJNË RESHJET TË DENDURA TË BORËS NË KOSOVË!

Lajmi të cilin e keni pritur me padurim tani po bëhet realitet. Masat e fuqishme të ftohta ajrore nga Siberika kanë depërtuar...

XHANDARMËRIA SERBE FUTET BRENDA NË FAMILJET SHQIPTARE TË ISH-PJESËTARËVE TË UÇPMB-SË

Nisja e një fushate bastisjesh ndaj familjeve të dëshmorëve dhe ish-pjesëtarëve të UÇPMB’së po tensionon situatën në Luginën e Preshevës. Bastisjet me pretekst...

Ishte arratisur 7 herë nga Dubrava, tash do të shkollohet aty

I dënuari me 25 vite burgim për vrasjen e një ushtari rus në Kosovë dhe vepra të tjera, nga shtatori pritet të...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
8,308AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Sport

Ky futbollist shqiptar synon të hap një shkollë futbolli në Kosovë

Portieri i Atalantas, Etrit Berisha tha në një intervistë për “Gazzeta dello Sport” se e sheh të ardhmen të lidhur me futboll.

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi do të ndeshet me kik-boksierin italian Fracesco Chiodi

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi, i cili jeton dhe vepron në Itali, do të zhvillojë duelin e radhës me 19 janar në Venezia...

A është Anton Çetta ‘Nderi i Kombit’?

NDUE DEDAJ Ndodh një vrasje në mes të Tiranës, për gjakmarrje, për më tepër e një oficeri policie, njeriu...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com