Thursday, January 17, 2019

Meta: S’ka fuqi në botë që mund të me bëjë presion e shantazh

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, duke iu referuar akuzave të kryeministrit Edi Rama dhe të tjerëve për mos dekretimin e...

Diaspora ia lë Kosovës rreth 1 miliard euro në vit

Qindra milionë euro mërgimtarët i dërgojnë në Kosovë çdo vit. Paratë vijnë nga bashkëatdhetarët që punojnë e veprojnë në vendet e BE-së,...

Tre shqiptarë dënohen në Serbi, vetëm pse shkruan UÇK!

Gjykata e Kundërvajtjes në Beograd dënoi me nga 55 ditë burg tre të rinj shqiptarë, pasi në natën ndërmjet 6 dhe 7...

Ministri Shala priti në takim kryeministrin Haradinaj, viti 2019 u cilësua i investimeve strategjike

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka pritur në takim kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, që është diskutuar për klimën e...

TË MËRKURËN VIJNË RESHJET TË DENDURA TË BORËS NË KOSOVË!

Lajmi të cilin e keni pritur me padurim tani po bëhet realitet. Masat e fuqishme të ftohta ajrore nga Siberika kanë depërtuar...

MBAJENI LOTËT NGA KJO KËNGË, DO TË IU PREKË THELLË NË ZEMËR

Tahir Meshi, një i ri ka publikuar një këngë në Youtube. Ai i këndon gurbetit dhe djemve që janë atje, transmeton Gazeta...

Emocionuese: Momenti kur ushtarja shqiptare takohet me të birin, pas kthimit nga Afganistani

Kapitenia shqiptare, Ana Allani, pas gjatë muajve shërbim në Herat, Afganistan, ka takuar djalin e saj dy vjeçar. Ministrja...

Emocionuese: Fjalimi plotë mllef i nënës nga Gjakova në protestën e sotme (Video)

Qytetarë të shumtë të Gjakovës sot ishin mbledhur që nga ora 8 e mëngjesit për të protestuar kundër ardhjes së pelegrinëve serbë...

Arrestohen plaçkitësit e armatosur, njëri është nga Shqipëria

Reagimi i shpejtë i policisë ka bërë që 2 plaçkitës të arrestohen sot, konfirmojnë zyrtarë të Ministrisë së Brendëshme. Njëri vjen nga...

Olta Gixhari tregon tipin e mashkullit që kërkon

Mediat kanë shkruar shpesh për jetën private të Olta Gixharit herë duke u bazuar në situata të vërteta e herë duke ngritur...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
8,308AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Sport

Ky futbollist shqiptar synon të hap një shkollë futbolli në Kosovë

Portieri i Atalantas, Etrit Berisha tha në një intervistë për “Gazzeta dello Sport” se e sheh të ardhmen të lidhur me futboll.

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi do të ndeshet me kik-boksierin italian Fracesco Chiodi

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi, i cili jeton dhe vepron në Itali, do të zhvillojë duelin e radhës me 19 janar në Venezia...

A është Anton Çetta ‘Nderi i Kombit’?

NDUE DEDAJ Ndodh një vrasje në mes të Tiranës, për gjakmarrje, për më tepër e një oficeri policie, njeriu...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com