Thursday, August 11, 2022

Sërish telashe me festivalin Sunny Hill, anulohet pëlqimi për lokacionin në Gërmi

Komunës së Prishtinës i ka dal sërish telashe me festivalin Sunny Hillit, kjo pasi Drejtoria për Shërbime Publike, Mbrojtje dhe Shpëtim ka anuluar pëlqimin...

Vepra e artit mbi “Gërmi” që rihapi debatin për mbindërtimet në Prishtinë

Artisti Alban Muja nëpërmjet instalacionit artistik ka risjellë në vëmendje debatin për ndërtimet ilegale në Prishtinë. Pas katër vjetësh u kthye sërish në qendër të...

Kurti: Ish-Burgu i Prishtinës nga sot është aset i mbrojtur i trashëgimisë kulturore

Sot është hapur Muze Burgu i Prishtinës, brenda tij është shfaqur ekspozita e parë e quajtur “Burgu i Idealit”. Kryeministri Albin Kurti ka thënë se...

Fazlie Maloku emërohet ushtruese e kryeshefes së KRM “Pastrimi”

Kompania Rajonale e Mbeturinave “Pastrimi” Sh.A ka emëruar Fazlie Haziri – Maloku si ushtruese e detyrës së kryeshefes së kësaj kompanie. Në krye të kësaj...

Komuna e Prishtinës ka një njoftim për shitësit të cilët operojnë në hapësirat publike

Ky është njoftimi i plotë i Komunës së Prishtinës për të gjithë shitësit që operojnë në hapësirat publike: "Njoftohen të gjithë shitësit të cilët operojnë...

Ka rënë dukshëm niveli i liqenit të Badocit dhe Batllavës

Kompania rajonale e ujësjellësit “Prishtina” ka dalë me një thirrje për konsumatorët e saj që të përdorin ujin në mënyrë më racionale. Kompania thotë se...

Një fëmijë goditet nga vetura në magjistralen Prishtinë – Fushë Kosovë

Një këmbësore është goditur nga një veturë në magjistralen Prishtinë – Fushë Kosovë. “Rreth orës 20:45, është raportuar se në rrugën magjistrale Prishtinë – Fushë...

Me 3 korrik, Minimaratona Humanitare “Vrapo për Autizëm 2022”

Mëngjesin e së dielës, më 3 korrik 2022, prej orës 08:30 do ta nisim në sheshin e Kryeqytetit, “Ibrahim Rugova”. Ju ftojmë të gjithëve, t’i...

Sot fillon faza e dytë e dezinsektimit hapësinor në kryeqytet

Ky është njoftimi i plotë në faqen zyrtare të komunës së Prishtinës: "Ju njoftojmë se faza e dytë e dezinsektimit hapësinor në kryeqytet do të...

Kryetari, Rama bashkë me Drejtoreshën e Manifestës znj. Hedwig Fijen, vizituan 3 pika kryesore...

Manifesta Biennial '14 nuk sjellë vetëm artistë dhe vizitorë të huaj në Prishtinë, por sjellë intervenime urbane të cilat do të mbesin në shfrytëzim...
- Advertisement -

Të Fundit

Përhapet frikshëm teoria se Eminem ka vdekur në vitin 2006 dhe është zëvendësuar me...

Shumë fansa të reperit amerikan janë të bindur se Eminem është zëvendësuar nga një ‘klon android’ në vitin 2006. Një teori e frikshme është përhapur...

​Gjendja në vendkalimet kufitare

Në vendkalimet kufitare me Kosovën është normalizuar qarkullimi. Sipas të dhënave nga Ministria e Punëve të Brendshme nuk ka pritje më shumë se 20 min,...

Grenell: Kthejeni menjëherë Hashim Thaçin

Pas situatës së krijuar në veri të vendit, një reagim ka ardhur edhe nga Richard Grenell. Ish i dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi, Grenell kërkoi...