Thursday, January 17, 2019

FOSHNJA I ISHTE RROTULLUAR NË BARK, POR VEPRIMI I MJEKUT KA HABITUR TË GJITHË

Sigurisht, nuk ka moment më të bukur sesa lindja e foshnjës. Por, gjithashtu, gjatë këtij procesi mund të ketë edhe gjëra të...

IKShPK-ja: Është izoluar rasti i parë i gripit A në këtë sezon

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se është duke e përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal...

16 vjeçares i nevojitet transplantimi i mëlçisë, ka nevojë për ndihmën tuaj

Fatlume Shala ka dy vjet qëkur është diagnostikuar nga një sëmundje e rëndë e mëlçisë. Që nga atëherë, 16-vjeçarja ende nuk është...

USHQIMET QË DUHET TË KONSUMONI PËR FLOKË TË SHËNDETSHËM

4 ushqimet që duhet të konsumoni për të pasur flokë më të shëndetshëm Shumë faktorë që kanë të bëjnë me cilësinë e flokëve...

LANI FYTYRËN ME KËTË DHE THUANI LAMTUMIRË RRUDHAVE DHE PUÇRAVE

Në një periudhë të jetës sonë, të gjithë ne do të ballafaqohemi me probleme të lëkurës. Megjithatë, shumë prej...

Këto ushqime duhet t’i shmangni, ua fryjnë barkun

Ndonjëherë nuk ndihemi mirë me veten dhe arsyeja më e shpeshtë për sa i përket shëndetit është ajo e fryrjes së barkut. Por...

37 vjeçarja vdes pas lindjes, akuza drejt mjekut, Prokuroria nis hetimet

Një grua nga Vushtrria ka vdekur në QKUK pasi kishte lindur fëmijën e tretë. Fillimisht, gjithçka kishte shkuar mirë por gjendja e...

Sëmundja e Ebolës po përhapet, vaksinat në nivel global mungojnë

Dyshimet po rriten nëse rezerva botërore prej 300 000 dozave të vaksinës kundër sëmundjes së Ebolës, është e mjaftueshme për të kontrolluar...

Të mirat nga konsumimi i ujit me limon

Sidomos nëse konsumohet në mëngjes. Këto janë disa nga përfitimet shëndetësore që merrni nga kjo përzierje: Shkëlqim i lëkurës Dehidratimi kronik mund të lerë lëkurën të thatë,...

Këto janë pagat e reja në sektorin publik të shëndetësisë në Kosovë

Paga më e lartë në sektorin publik të shëndetësisë parashihet të jetë 1195 euro. Kjo pagë u dedikohet mjekëve specialistë, përkatësisht ekspertëve të mjekësisë...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
8,308AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Sport

Ky futbollist shqiptar synon të hap një shkollë futbolli në Kosovë

Portieri i Atalantas, Etrit Berisha tha në një intervistë për “Gazzeta dello Sport” se e sheh të ardhmen të lidhur me futboll.

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi do të ndeshet me kik-boksierin italian Fracesco Chiodi

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi, i cili jeton dhe vepron në Itali, do të zhvillojë duelin e radhës me 19 janar në Venezia...

A është Anton Çetta ‘Nderi i Kombit’?

NDUE DEDAJ Ndodh një vrasje në mes të Tiranës, për gjakmarrje, për më tepër e një oficeri policie, njeriu...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com