Saturday, May 21, 2022

Poleni ka edhe cilësi të mira me përfitime të mëdha shëndetësore

Alergjia më e zakonshme e pranverës është alergjia ndaj polenit, edhe pse shumë njerëz janë alergjikë ndaj tij, për të tjerë, poleni mund të...

Pse Fistikët Quhen Të Preferuarit E Perandorëve?

Një nga komplimentat më të bukura që i bëhet një femre që viziton Stambollin, kryeqytetin e dy kontinenteve është “fıstık gibi” “je si fistik”...

Ushqimet që nuk rekomandohen për iftar

Ushqimi i besimtarëve gjatë muajit të agjërimit dallon nga ushqimi i përditshëm, prandaj është e nevojshme t’i kushtoni kujdes këshillave të mjekëve dhe të...

Tri llojet e ushqimeve që treten shpejt

Karbohidratet që treten shpejt janë efektive pas një stërvitje sepse ndihmojnë në rifitimin e energjive. Të njohura edhe si karbohidrate me indeks të lartë glicemik...

Nëse hani hurma çdo ditë ja çfarë i ndodhë organizmit

Hurmat janë shumë të shijshme dhe të ëmbla, por gjithashtu të mbushura me shumë vlera ushqyese, vitamina, antioksidantë, sheqerna që treten lehtë dhe mikronutrientë...

Rreziqet e ushqimeve pikante

Përveçse kanë një shije më të mirë, besohet se ushqimet pikante mund të ndihmojnë edhe në humbjen e peshës, sëmundjet e zemrës, madje edhe...

Luftoni dhimbjet e mesit me ushqimet e duhura

ë paktën 80 për qind e njerëzve e kanë provuar njëherë në jetë dhimbjen e mesit me të gjithë intensitetin e saj. Dhimbja e mesit...

Ka mjekuar mbi 130 mijë persona, ndërsa nga karroca ka shëruar 176 persona

Mjeku alternativ Mujë Haliti nga Prishtina, ekskluzivisht ka folur për DTV, për mjekimin e sëmundjeve të boshtit korrizor. Ai këtë punë e punon më shumë...

Ushqimet që nuk rekomandohen për iftar

Ushqimi i besimtarëve gjatë muajit të agjërimit dallon nga ushqimi i përditshëm, prandaj është e nevojshme t’i kushtoni kujdes këshillave të mjekëve dhe të...

Keni probleme me gjumin? Truku që do t’ju ndihmojë të flini në pak sekonda

Është e rëndësishme që të flini mjaftueshëm. Hulumtimet kanë treguar se njerëzit që flenë 5 deri në 6 orë në ditë janë 19 përqind...
- Advertisement -

Të Fundit

Edi Ramës i prezantohet plani për portin e Durrësit, parashihet edhe porti i thatë...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pritur sot në takim një delegacion nga Holanda, të cilët i kanë prezantuar planin për Portin e Durrësit....

Komuna e Prishtinës del me sqarim: Çezma e vjetër është larguar përkohësisht

Komuna e Prishtinës ka dalë me një sqarim, pasi që u ngritën shqetësime se çezma e vjetër xhamisë në Prishtinë, është rrënuar. Komuna ka thënë...

Ish-kryetari Ahmeti ironizon me kryetarin Rama: Vakti me testu liqenin?

Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka ironizuar me kryetarin aktual, Përparim Rama, i cili për të dytën herë edhe këtë fundjavë do...