Sunday, May 22, 2022

Trepça mposht Pejën dhe kualifikohet në finale

Trepça ka shënuar fitoren e tretë ndaj Pejës dhe kështu e ka siguruar finalen e play-offit. Mitrovicasit triumfuan në “Karagaçi” të Pejës me rezultat 81:76,...

Xavi flet për fitoren dhe për eksperimentet që i bëri mbrëmë

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez e ka komentuar fitoren në shtëpi 3:1 të arritur ndaj Celta Vigos. Ai thotë se bëri eksperimente në këtë ndeshje,...

Deklarata e Henryt bëhet virale, por nervozon keq tifozët e Real Madridit

Shakaja e bërë së fundi nga Thierry Henry ka filluar të bëhet virale në internet, por kjo nuk iu pëlqen aspak tifozëve të Real...

Muriqi ka vendosur për destinacionin e ardhshëm

Vedat Muriqi gjatë verës që vjen do të largohet nga Mallorca, ku u huazua për gjashtë muaj nga Lazio. Sulmuesi kosovar po mundohet ta ndihmojë...

Liverpool – Real Madrid, finalja e rekordeve

Liverpooli dhe Real Madridi do të përballen në finale të Ligës së Kampionëve për herë të tretë në histori të tyre. Është një rekord absolut...

Momenti i ndërhyrjes së mjekëve të Dritës e Ballkanit për t’i dalë në ndihmë...

Gjatë ndeshjes mes Ballkanit dhe Dritës në Suharekë një tifoz pësoi sulm në zemër në tribuna. Më pas, ekipet mjekësore të dy ekipeve u vunë...

Guardiola: Luajtëm në mënyrë fantastike kundër një ekipi të jashtëzakonshëm si Real Madridi

Manchester City shënoi fitore në ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Real Madridit në Ligën e Kampionëve. Ndeshja e zhvilluar sonte në “Etihad Stadium” dhuroi spektakël,...

Klitschko thotë se e synon rekordin historik, nëse do t’ia dalë të rikthehet në...

Wladimir Klitschko ka paralajmëruar se mund ta bëjë një rikthim të bujshëm në boks, por vetëm kur lufta në Ukrainë të ketë mbaruar dhe...

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi do ta zhvillojë meçin e radhës me 30 prill në...

Me 30 prill do ta zhvillojë meçin e radhës Kik-boksieri i njohur Azdren Krasniqi. Kundershtari i Krasniqit është kik-boksieri Sebastian Mendez. Azdren Krasniqi dhe Sebastian...

Barcelona mposhtet nga Rayo Vallecano në “Camp Nou”

Ndeshja e mbetur nga java e 21-të në La Liga i ka takuar Rayo Vallecanos. Skuadra e drejtuar nga Andoni Iraola fitoi në “Camp Nou”...
- Advertisement -

Të Fundit

Edi Ramës i prezantohet plani për portin e Durrësit, parashihet edhe porti i thatë...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pritur sot në takim një delegacion nga Holanda, të cilët i kanë prezantuar planin për Portin e Durrësit....

Komuna e Prishtinës del me sqarim: Çezma e vjetër është larguar përkohësisht

Komuna e Prishtinës ka dalë me një sqarim, pasi që u ngritën shqetësime se çezma e vjetër xhamisë në Prishtinë, është rrënuar. Komuna ka thënë...

Ish-kryetari Ahmeti ironizon me kryetarin Rama: Vakti me testu liqenin?

Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka ironizuar me kryetarin aktual, Përparim Rama, i cili për të dytën herë edhe këtë fundjavë do...