Sunday, May 22, 2022

“Kina ka fituar pushtet në sheshin e fshatit”, Bezos thumbon Elon Musk për blerjen...

Elon Musk dhe Jeff Bezos janë dy personat më të pasur në botë, numri një dhe numri dy i renditjes. Mes tyre nuk ka simpati,...

Kur është koha më e mirë për të postuar në Instagram?

Ekziston një mënyrë e thjeshtë për të rritur lojën tuaj në Instagram që nuk ju merr shumë kohë. Postimi në kohë specifike ka gjasa të...

Përdoruesit e iPhone po e kanë këtë problem pas përditësimit në iOS 15.4

Nëse e keni përditësuar iPhone-in tuaj në iOS 15.4, ka të ngjarë të keni probleme me shkarkimin e baterisë. Apple prezantoi iOS 15.4 me...

Samsung prezantoi Galaxy A53 5G dhe Galaxy A33 5G

Samsung prezantoi sot Galaxy A53 5G dhe Galaxy A33 5G të ri, duke përmbyllur paketën më të fundit të Galaxy Innovation, duke ofruar një...

Lotusi i ri me motorin katër cilindra

Lotus ka zbuluar se vetura e tyre “Emira” me dy ulëse mund të blihet gjithashtu në kombinim me motorin me katër cilindra turbo benzinë...

Zbulohen disa detaje të telefonit One Plus Nord 3

One Plus po përgatitet të prezantojë smartfonin Nord 3 dhe tani janë zbuluar disa nga specifikat e tij. Sipas informacioneve të disponueshme, Nord 3 do...

Instagram ka prezantuar opsione të reja sigurie për mbrojtjen e fëmijëve

Meta tha se Instagram, një rrjet social në pronësi të tij, ka prezantuar mjete të reja sigurie që nuk synojnë prindërit të mbrojnë fëmijët. Prindërit,...

Zuckerberg e konfirmon se NFT-të po vijnë në Instagram

Shefi ekzekutiv i kompanisë Meta, Mark Zuckerberg, ka konfirmuar se koleksionet dixhitale apo NFT-s do të vijnë për aplikacionin Instagram, madje “në një afat...

Ju shfaqet ky mesazh në Instagram? Ja si ta zgjidhni

Kohët e fundit, shumë persona po hasin në vështirësi kur po tentojnë që ta ndjekin (Follow) dikë në Instagram, duke pranuar mesazhin “Try again...
- Advertisement -

Të Fundit

Edi Ramës i prezantohet plani për portin e Durrësit, parashihet edhe porti i thatë...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pritur sot në takim një delegacion nga Holanda, të cilët i kanë prezantuar planin për Portin e Durrësit....

Komuna e Prishtinës del me sqarim: Çezma e vjetër është larguar përkohësisht

Komuna e Prishtinës ka dalë me një sqarim, pasi që u ngritën shqetësime se çezma e vjetër xhamisë në Prishtinë, është rrënuar. Komuna ka thënë...

Ish-kryetari Ahmeti ironizon me kryetarin Rama: Vakti me testu liqenin?

Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka ironizuar me kryetarin aktual, Përparim Rama, i cili për të dytën herë edhe këtë fundjavë do...