Thursday, January 17, 2019

Këta janë super helikopterët amerikan të dedikuar për Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli po vazhdon të qendrojë në SHBA, respektivisht në shtetin amerikan të Iowas. Veseli në këtë shtet është takuar...

Samsung po punon për Galaxy Watch

Ka thashetheme që Samsung po punon për një linjë të re orësh që do të marrë emrin Galaxy. Mendohet se emri Galaxy është zgjedhur për...

iPhone X me mbushje solare

Prodhuesi i aksesorëve nga Rusia, Caviar ka nisur shitjen e versionit me mbushje solare të iPhone X Tesla me çmim prej 4,500 dollarësh. Caviar...

Brabus Adventure 4×4² vërteton se Mercedes G-Class i vjetër është ende i ashpër

Prapa emrit Brabus Adventure 4×4² fshihet Mercedes-Benz G550 4×4² i modifikuar. Derisa për gjeneratën e re të Mercedes G-Class thuhet se në asfalt është...

Dy të tretat e 18-vjeçarëve nuk e dinë çka është disketa e videokaseta

Për dikë mund të jetë si e djeshme periudha kur videokasetat dhe disketat përdoreshin çdo ditë. Për të lindurit pas vitit 2000, teknologjia e...

Edhe një risi tjetër në Instagram, ja për çfarë bëhet fjalë

Instagram vazhdon të pasurohet me funksionalitet të reja për të stimuluar kreativitetin e përdoruesve të saj. Tashmë në Stories vijnë edhe ngjitësat e animuara të...

Ngadalësimi i iPhone opsional për klientët

Klientët do të vendosin vetë nëse dëshirojnë të rrisin jetëgjatësinë e baterisë së telefonit të tyre apo jo. Apple njoftoi se do të nxjerrë së...

Jeff Bezos bëhet personi më i pasur në histori

Shefi i kompanisë Amazon, Jeff Bezos, ka pasuri prej 86.1 miliardë euro, sipas Bloomberg, njofton Klan Kosova. Kjo kalon rekordin e mbajtur nga pronari i...

Blici i iPhone nuk punon në temperatura të ulëta

Në temperatura të ulëta gjenarata e fundit e iPhone ka probleme me blicin LED, i cili nuk punon kur bën ftohtë. Shumë përdorues në forumet...

Shikoni me sa lehtësi Bugatti Chiron arrin shpejtësinë 325 km/h (Video)

Do të habiteni se sa shpejt përshpejton kjo veturë. Si pasardhës i Veyron, Bugatti Chiron vjen me motor 8.0-litër W16 i cili prodhon 1,500 KF,...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
8,308AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Sport

Ky futbollist shqiptar synon të hap një shkollë futbolli në Kosovë

Portieri i Atalantas, Etrit Berisha tha në një intervistë për “Gazzeta dello Sport” se e sheh të ardhmen të lidhur me futboll.

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi do të ndeshet me kik-boksierin italian Fracesco Chiodi

Kik-boksieri shqiptar Azdren Krasniqi, i cili jeton dhe vepron në Itali, do të zhvillojë duelin e radhës me 19 janar në Venezia...

A është Anton Çetta ‘Nderi i Kombit’?

NDUE DEDAJ Ndodh një vrasje në mes të Tiranës, për gjakmarrje, për më tepër e një oficeri policie, njeriu...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com