Sunday, May 22, 2022

Si do ta kemi motin sot dhe kur pritet të bie shi

Ngrohtë ditëve të ardhshme. Të enjten më shumë diell. Nga e premta me mundësi për riga lokale shiu. Nga dita e premte do të ketë...

Humbi këmbët nga minat në Ukrainë, martohet në spital 23 vjeçarja

Janë bërë virale disa pamje ku duket një çift ukrainas duke kërcyer në dasmën e tyre në një spital në Lviv. Videoja, e shpërndarë nga...

Si do të jetë moti në ditën e Bajramit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe intervale me diell. Vranësirat kryesisht në...

Dalin pamjet/ Kapet mat 65-vjeçarja në Prizren, dyshohet se kryen marrëdhënie me para me...

Komediani , Visar Dërmaku, i njohur si Gani Gërmia ka bërë një hulumtim ku ka kapur mat një grua të moshës 65-vjeçare në Prizren...

Babai marton nusen me një nga të ftuarit pasi dhëndri u vonua në ceremoninë...

Një baba ka martuar bijën e tij me një nga të afërmit në ceremoni pasi dhëndri nuk po paraqitej në vendin e dasmës në...

Eklipsi i parë diellor i vitit 2022 ka filluar, shikojeni drejtpërdrejt

Transmetimet drejtpërdrejt sjellin eklipsin nga Amerika e Jugut në mbarë botën. Është momenti që shikuesit e qiellit kanë pritur: eklipsi i parë diellor i vitit...

‘Kthehu, mos na le’, fjalët prekëse të vëllait të 23-vjeçarit që u vra mbrëmë...

Arton Hoxhaj, vëllai i 23-vjeçarit që u vra mbrëmë në Klinë ka shkruar disa fjalë prekëse për të. Hoxhaj përmes një shkrimi në rrjetin social...

Vendet që do të mbesin pa rrymë sot, ky është orari

KEDS ka njoftuar se për shkak të punimeve në rrjet, sot do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Në njoftimin e KEDS thuhet se punime...

Bekim Haxhiu jep lajmin e mirë për projektligjin e Trustit

Deputeti i PDK-së, Bekkm Haxhiu, përmes nkë postimi në facebook ka bërë të ditur se sot iu është shpërndarë projektligji i Trustit deputetëve të...

Rekord i vendeve të lira të punës në Zvicër, kërkohen punëtorë në këta sektorë

Numri i shpalljeve të punës në Zvicër u rrit 47% në tremujorin e parë të 2022 krahasuar me të njëjtin tremujor të një viti...
- Advertisement -

Të Fundit

Edi Ramës i prezantohet plani për portin e Durrësit, parashihet edhe porti i thatë...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pritur sot në takim një delegacion nga Holanda, të cilët i kanë prezantuar planin për Portin e Durrësit....

Komuna e Prishtinës del me sqarim: Çezma e vjetër është larguar përkohësisht

Komuna e Prishtinës ka dalë me një sqarim, pasi që u ngritën shqetësime se çezma e vjetër xhamisë në Prishtinë, është rrënuar. Komuna ka thënë...

Ish-kryetari Ahmeti ironizon me kryetarin Rama: Vakti me testu liqenin?

Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka ironizuar me kryetarin aktual, Përparim Rama, i cili për të dytën herë edhe këtë fundjavë do...