Ed Sheeran paralajmëron projektin e ri muzikor

Ai mund të jetë ende i freskët nga publikimi i albumit të tij të pestë “=” (barabartë) , por Ed Sheeran nuk po planifikon të ndalet.

Këngëtari i “Bad Habits” zbuloi se ai tashmë ka plane për një projekt të ri dhe fansat mund të presin që ta dëgjojnë atë javën e ardhshme.

Sheeran, 31 vjeç, u shfaq në “The Project NZ” të mërkurën ( 16 mars) dhe u pyet nëse albumi i tij i ardhshëm do të titullohet “–“( minus ), në përputhje me titujt e tij të simboleve me temë matematikore.

“Epo, ky nuk do të jetë projekti i radhës që do të publikoi. Unë kam diçka tjetër që është pak më shumë një kthesë. Pas 10 ditësh do të dalë diçka”, tha ylli i muzikës.

Megjithëse Sheeran nuk ofroi detaje të mëtejshme mbi projektin misterioz, ai tha se nuk pret që ai të jetë një hit në Zelandën e Re.

“Do të jetë më shumë një hit i madh diku tjetër. Kur ta dëgjoni do ta kuptoni”, tha tutje Ed, shkruan People.

Katër herë fituesi i “Grammy” publikoi albumin në tetor, ku përfshiheshin këngë si “Bad Habits”, “Shivers” dhe “Overpass Graffiti”.https://ca218d06e935adb6dedb846ef7e69e47.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Ky ishte albumi i tij i katërt që titullohej sipas simboleve, pas ‘+’ në 2011, ‘x’ në 2014 dhe ‘÷’ në 2017.

“Unë shumë herët në karrierën time vendosa… Nuk dua ta luaj, por kam një fytyrë për radion dhe nuk dua të jem kurrë një djalë i posterave, nuk dua. Kështu që unë kisha gjetur një lloj mënyre – isha sikur, do ta bëja me ngjyra dhe simbole. Kështu që do të doja të arrija në një pikë ku kishte një billboard të vetëm të kuq me një shenjë e barabartë, ose jeshile me një shumëzues, ose blu me një ndarje, ose portokalli me një plus, dhe njerëzit të thonë, “Oh, Ed po lanson një album”, tha Sheeran.

Përveç projektit misterioz që do të përfundojë javën e ardhshme – në nëntor, ai tha se përfundimisht dëshiron të bëjë 10 rekorde simbolesh, megjithëse pesë të ardhshme nuk do të jenë të lidhura me matematikën, dhe ai gjithashtu ka në plan të bëjë një “No.7 collaborations Project”, sipas NME.