Florian Marku – Chris Jenkins, këtu mund ta shikoni meçin drejtpërdrejt

Boksieri shqiptar, Florian Marku, sonte do të luftojë për mbrojtjen e titullit IBF International në kategorinë e peshave të lehta.

Marku për kundërshtar do ta ketë boksierin britanik, Chris Jenkins, shkruan Gazeta Express.

Boksieri shqiptar deri tani ka zhvilluar 11 meçe si boksier profesionit, ku në dhjetë prej tyre i ka fituar, teksa ka edhe një barazim.

Kurse, Jenkins ka 23 fitore, 4 humbje dhe 3 barazime në 30 meçe të deritanishme.

Boksierët pritet të futen në ring pas orës 22:00, teksa meçin mes tyre mund ta shikoni në një nga vegzat e mëposhtme:
https://bein-max.tv/matche/7897/0/florian-marku-vs-chris-jenkins/
https://twitter.com/i/broadcasts/1PlJQaYqngnJE
https://live.golato.tv/live/7897/0/florian-marku-vs-chris-jenkins/