LAJMI I FUNDIT: Plagoset një Policë i Kosovës në Veri

Kështu bëhet e ditur nga Policia e Kosovës, përmes komunikatës së lëshuar për media:

“NJOFTIM PËR MEDIA
Sot me datë 08.12.2022, rreth orës 23:00, në fshatin Serbovc, Komuna e Zveçanit, Njësitet policore deri sa kanë qenë në detyra të rregullta, në patrullim, janë sulmuar nga persona të armatosur me armë të gjata, nga një automjet i tipit Audi, ngjyrë hiri, me targa KM.
Si pasoj e incidentit, një pjesëtarë i Policisë së Kosovës është lënduar lehtë dhe janë shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale në veturën e policisë.
Njësitet relevante policore kanë dalë në vendngjarje, për të kryer hetimet, kurse zyrtari policor i lënduar është transportuar në QKMF për ofrimin e ndihmës mjekësore.”

https://www.facebook.com/KosovoPolice/posts/pfbid08HAFcqTNjaz384PpJ6zivT6vys9EZTSNHGg57FcJvShC4dogi2p9PsXEeinsEiqql?__cft__[0]=AZWMnHGtLc3roXzrcO1Km4_lJZpU-REBW4khRLy1uOMFF3hiLEIdlxbTdcldJPDoKVIiGEuzZDGpGg4gzw1dH2d9zUVUoks2Mzt5-9TY9OVAl8VBpTPh48NsE0lG05f3aDJKTZLjyM7LL5fYJvm-UWaU&__tn__=%2CO%2CP-R