Londra hesht, Reali prek gjysmëfinalen, Francezi emocionohet pas ndeshjes

Real Madrid është shumë pranë hakmarrjes së sezonit të kaluar, pasi e mundi me rezultat 3-1 Chelsean në Londer, në ndeshjen e parë çerekfinale të Champions League dhe është shumë pranë kualifikimit.

Karim Benzema kaloi shifrën e 40 golave për herë të parë në një sezon në karrierën e tij.

Gjithashtu është bërë lojtari i parë francez që arrin 10+ gola në një sezon të vetëm në historinë e Chamipns League.