Loriana Kuka fiton medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare

Loriana Kuka ka arritur t’i sjell një medalje tjetër të artë Kosovës në Lojërat Mesdhetare Oran 2022.

Xhudistja kosovare ka triumfuar në kategorinë -78 kilogramë.

Në finalen e madhe Kuka ka mposhtur franceze Chlor Buttigieg.

Njoftimi i plotë nga KOK:

Loriana Kuka është bërë e artë në Lojërat Mesdhetare Oran 2022, duke i sjell vendit tonë medaljen e gjashtë, të tretën të artë.

Xhudistja jonë mundi në finale francezen, Chloe Buttigieg, kategoria -78 kg.

Është kjo medalja e pestë nga sporti i xhudos.

Urime Lorit, xhudos dhe krejt Kosovës.