Osmani poston fotografi me Macron para fillimit të Samitit, çfarë po paralajmëron?

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbërritur në Samitin e Bashkimit Evropian dhe të Ballkanit Perëndimor.

Pak para fillimi të Samiiti, Osmani ka postuar një fotografi me presidentin e Fancës, Emanuel Macron. Ata shihet duke biseduar por nuk dihet për çfarë.

“Pak para samitit, me Presidentin Macron”, ka shkruar Osmani.

Siç, dihet Franca ka qenë kundër liberalizimit të vizave për kosovarët tash e sa kohë, muajtë e fundit ka pasur një ndryshim mendimi por asgjë konkrete.