Salah pengohet nga lazerët dhe humb penalltinë, Egjipti mbetet jashtë Kupës së Botës

Egjipti ka mbetur jashtë Kupës së Botës, teksa Senegali është kualifikuar në Kupën e Botës që luhet në Katar në muajt nëntor dhe dhjetor.

Ndeshja u mbyll si ajo e para 1:0 dhe penalltitë e përcaktuan fituesin, shkruan Gazeta Express.

Aty, ojtarët e Egjiptit u detyruan të përballen me një shpërqendrim të madh gjatë lojës – kjo falë mbështetësve të mikpritësve.

Madje, “Mbreti egjiptian” nuk arriti të realizonte nga penalltia.