Shtrenjtohen brenda natës nafta dhe benzina në Kroaci, ja sa kushton

Nga mersnata karburanti në Kroaci është shtrenjtuar edhe më shumë.

Sipas Pricegoriva.info, rezervuari 50 litra Eurosuper 95 nga nesër do të kushtojë 13 kuna (1.72 Euro), Eurodieseli 12 kuna (1.59 Euro), ndërsa autogazi 0,5 kuna.

Kjo do të thotë se një litër benzinë është shtrenjtuar ndjeshëm, shkruan agjencia kroate e lajmeve, Index.

Çmimet e reja vlejnë deri të martën e ardhshme.