VIDEO/ Ushtria ukrainase godet me raketa anijen Iuftarake ruse në mes të Detit të Zi

Ministria ruse ka bërë me dije se anija e saj Iuftarake është goditur nga dy raketa ukrainase në Detin e Zi.
Sipas ministrisë ruse ngjarja ka ndodhur gjatë natës dhe se anija ka pësuar dëme serioze.

Kryqëzori “Moskva” i Flotës së Detit të Zi u dëmtua rëndë edhe si rezultat i shpërthimit të municioneve, ndërsa ekuipazhi u evakuua, shkruan The Guardian.


https://twitter.com/LouiseMensch/status/1514382785028534277/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1514382785028534277%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fkosovaime.tv%2Fvideo-ushtria-ukrainase-godet-me-raketa-anijen-iuftarake-ruse-ne-mes-te-detit-te-zi%2F