Vlora Çitaku: Kemi mësuar nga gabimet, PDK do të rikthehet në pushtet me një ofertë atraktive

Ish-Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, tash nënkryetare e PDK’së, ka qenë e ftuar mbrëmë në një intervistë.

E pyetur se çka e çoi Partinë Demokratike të Kosovës në opozitë, Çitaku ka thënë se gabimet.

“Mes tjerash, edhe gabimet. Mirëpo, kohëzgjatja në pushtet, mendoj që në demokraci është cikël normal”, ka deklaruar ajo.

Ajo është shprehur optimiste për kthimin e kësaj partie në pushtet.

“Tash kemi mësu nga gabimet dhe besoj që do ta kemi një ofertë atraktive në zgjedhjet e ardhshme”, ka deklaruar Çitaku për Prive